Protestantse Gemeente Vlieland

Agenda uitgelicht: 4 en 5 mei

Herdenkingsbijeenkomst 4 mei
De herdenkingsbijeenkomst in de kerk begint om 19.15 uur. Enkele gedichten gemaakt door leerlingen van de Jutter worden gelezen. Ook worden de namen van de geallieerde soldaten die op Vlieland begraven liggen door leerlingen van het VMBO genoemd. En een persoonlijk verhaal over littekens die de oorlog heeft achtergelaten. En er is muziek. Vanaf 19.00 uur is de kerk open.
Deze bijeenkomst eindigt om 19.45 uur.
Na het verlaten van de kerk begeven wij ons in stilte naar het monument op de begraafplaats.
Om 20.00 uur zijn wij 2 minuten stil en gedenken wij hen die stierven voor de vrijheid. Vervolgens worden kransen en bloemen gelegd.
Degenen die de bijeenkomst in de kerk niet hebben bijgewoond maar wel de plechtigheid op de begraafplaats willen bijwonen, worden verzocht op het Kerkplein te wachten en achter de stoet aan te sluiten.

Vrijheidslezing 2026
Al enkele jaren trachten wij als Veteranen Vlieland invulling te geven aan het initiatief van het Nationaal Comité 4 en 5 mei voor het organiseren van een Vrijheidsmaaltijd.
De Vlielander variant hiervan is onze Vrijheidslezing met als afsluiting een kleine high tea om na te praten met bekenden en onbekenden over wat vrijheid voor jou én voor de anderen betekent.
Na lezingen van respectievelijk Generaal Nico van der Zee, antropologe Kirsten van Zanten, Nationale Kinderombudsman Margrite Kalverboer en onze oud-huisarts John Deen zal dit jaar professor Frans Osinga invulling geven aan de voordracht.
Frans Osinga is hoogleraar Oorlogsstudies aan het Instituut voor Veiligheid en Mondiale Zaken en verbonden aan de Universiteit Leiden.
Op dinsdag 5 mei om 14.30 uur organiseren wij dus in de Nicolaaskerk op Vlieland de Vrijheidslezing 2026, die geopend zal worden door Joost van Bommel.
Iedereen is van harte hiervoor uitgenodigd.
Kerk open: 14.00 uur. Aanvang lezing: 14.30 uur. Toegang is gratis